Bitcoin Ana Direncini Kırarsa, 50 bin Dolara Ulaşması An Meselesi

Bitcoin (BTC) Ana Direncini Kırarsa, 50 bin Dolara Ulaşması An Meselesi!

Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı, 40 bin dolarlık ana direnci geçtikten sonra son iki ayın en yüksek seviyesi olan 43.9 bin dolar seviyesine çıkmayı başardı. Öncü kripto para birimi olan Bitcoin, uzun süreli kilit direncini desteğe dönüştürmeyi başardı ve şimdi 45 bin dolar seviyesine ulaşması zor değil.

Bitcoin şu anda %7,13 artışla 43.716 dolar işlem görmeye devam ediyor ve yakında 50 bin dolarlık direnci test etmemesi için bir neden görünmüyor. Yakında 50 bin direncini test ettiğini görebiliriz.

bitcoin direnci
bitcoin direnci

 

Kaynak: Tradingview BTC/USD Günlük Grafik

 

BTC için bir sonraki önemli direnç olan 45 bin doları test etmek üzere ve yükseliş momentumunu sürdürürse, ana direnç desteğe dönüşecek. Bu da 50 bin dolara yakın fiyatları göreceği anlamına gelir. Lider kripto para birimi, düşüş havasının hakim olduğu yaklaşık üç aylık uykusundan uyandı. 4 yıl içinde ilk kez 10 gün ardışık yeşil mum kaydetti.

bitcoin günlük grafik
bitcoin günlük grafik

Kaynak: Tradingview BTC/USD Günlük Grafik

 

Bitcoin birkaç kez 30 bin doların altına düştüğü yani piyasa satışlarının fazla olduğu sırada, birçok ünlü analiz uzmanı bunu “boğa sezonunun sonu olabilir” şeklinde nitelendirdi. Bununla birlikte, Bitcoin savunucuları, lider kripto para biriminin sonunda düşüş eğiliminden geri döneceğini ve tekrardan boğa sezonuna gireceğimizi belirtmişlerdi.

Bitcoin fiyatları yükselmeye devam ederken, borsalarda mevcut olan Bitcoin arzı miktarı sürekli bir düşüş yaşadı. Borsalarda tutulan büyük miktardaki BTC geçen hafta tekrar cüzdanlara transfer edildi. Traderlar genellikle fiyat artışı beklentisiyle varlıklarını HODL yaptıkları için, Bitcoin arzının borsalarda azalması yükseliş olarak kabul edilir.

Ana kripto para biriminin piyasa değeri de 800 milyar doların üzerine çıktı ve kripto para genel piyasa değeri son fiyat artışı sırasında 1,75 trilyon doların üzerine çıktı.

 

Bitcoin Fiyatı Altınla Ters İlişki Gösteriyor!

Bitcoin ile Altının fiyat – momentum ilişkisinde her zaman ters orantı vardı. BTC fiyatı bu hafta boyunca genellikle yükseliş eğilimi gösterirken, altın fiyatı düşüş yaşadı. BTC ve Altın, değer deposu yarışında genellikle birbirleriyle kıyaslanır ve BTC şu anda yatırım getirisi (ROI) açısından altından daha fazla getiri sağlamaktadır.

 

Santiment’e göre; Yukarı eğilim gösteren grafik Bitcoin ve düşme eğilimi gösteren grafik ise Altındır.

Yatırımcılar, işlem haftasını kapatmak için bu iki yatırım aracından çok zıt fiyat performansları gördüler. BTC Haziran ortasından bu yana en büyük düşüşünü gördükten sonra altının aşağı doğru sallanmasıyla 43 bin doların üzerine çıktı. İkisi birbirine çok ters hareketler sergiliyor.

Kaynak: Santiment

Bitcoin habeleri

Farklı bir konu arayanlara tavsiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir