7 Gün İçerisinde En Çok Artış Gösteren ilk 5 Altcoin

7 Gün İçerisinde En Çok Artış Gösteren ilk 5 Altcoin , CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre sizler için listeledik;

CoinMarketCap’ten edindiğimiz verilere göre son 7 gün içerisinde en çok yükseliş gösteren 5 altcoin, sırasıyla Fantom (FTM), Miota (IOTA), Quant (QNT), FTX Token (FTT) ve Solana (SOL) oldu.

Kripto para borsasında geçtiğimiz 7 günlük süreçte en fazla yükseliş yaşayan altcoin’ler şu şekilde:

7 Gün İçerisinde En Çok Artış Gösteren ilk 5 Altcoin
7 Gün İçerisinde En Çok Artış Gösteren ilk 5 Altcoin
  1. Fantom (FTM)
  2. Miota (IOTA)
  3. Quant (QNT)
  4. FTX Token (FTT)
  5. Solana (SOL)

7 gün içerisinde en çok artış gösteren ilk 5 altcoin

Fantom (FTM): Fantom, hızlı ve ölçeklenebilir bir akıllı sözleşme blok zinciridir. Lachesis aBFT Proof of Stake konsensüsünü kullanır. Fantom, ağı güvence altına almak için daha az sayıda düğüme güvenir ve bu da daha hızlı olmasını ve saniyede binlerce işleme ölçeklenmesini sağlar. Proof of Stake kullanır ve EVM (Ethereum sanal makinesi) ve Metamask ile tamamen uyumludur. FTM, son 7 gün içinde yüzde 104,15 yükselerek 1,74 dolar seviyesine çıktı.

Miota (IOTA): IOTA, Nesnelerin İnterneti Uygulaması anlamına gelir ve Nesnelerin İnterneti’ndeki (IoT) cihazlar arasındaki işlemleri kolaylaştıran bir kripto teknolojisidir . IOTA, blok ve zincirden kurtularak blok zinciri teknolojilerinin işlem ücretlerini ve ölçeklenebilirlik sorunlarını giderir. Bunun yerine, IOTA defterine bir işlem göndermek için önceki iki işlemin sizin tarafınızdan doğrulanması gerekir. Bu doğrulama yöntemi, merkezi bir defter (ledger) olmadığı ve madencilerin ağa güç vermesine gerek olmadığından dolayı kazım yapılamadığı anlamına gelir. IOTA, son 7 günde yüzde 74,06 gibi bir oranda artarak 1,75 dolar seviyesine yükseldi.

Quant (QNT): QNT, Quant Network’ün Overledger markalı kurumsal yazılım çözümlerini çalıştırmak için kullanılan, Ethereum ağında (ERC-20) üretilmiş bir token’dır. Bu yazılım çözümleri, kamuya açık blok zincirleri ve özel ağlar arasında bağlantı kurmayı amaçlar. Quant Network, merkeziyetsiz uygulamaların (DApps) aynı anda birden fazla blok zincirinde çalışmasını sağlar ve bu işlemi gerçekleştirebilmek için mDapp adlı uygulamaların oluşturulmasına olanak sağlar. QNT, son 7 gün içerisinde yüzde 73,67 artarak 322,12 dolar seviyesine yükseldi.

FTX Token (FTT): FTX Token, FTX’in yerel kripto para birimidir. FTX, geri alma önleme, merkezi bir teminat havuzu ve evrensel stablecoin yerleşimi gibi özelliklere sahiptir. FTT, son 7 günde yüzde 253,25 yükselerek 63,27 dolara çıktı.

Solana (SOL): Solana, işlem ücretlerini ödemek için SOL kullanan merkezsiz bir bilgi işlem platformudur. Solana, blok zincirini güvence altına almak için Tower BFT adlı ve yaygın olarak delege edilmiş hisse kanıtı (DPoS) olarak adlandırılan şeyi içeren bir fikir birliği mekanizmasını kullanır. Solana, bunun sonucunda ademimerkeziyetçiliğinden ödün vermeden saniyede 65.000 işlemi işleyebildiğini öne sürmektedir. SOL, son 7 günde yüzde 51,89 yükselerek 181,30 dolara çıktı.

 7 gün içinde yükselen altcoinler hakkında google aramaları

Diğer Alt coin haberlerimiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir