Ethereum Yükseliyor! Ralli Mi Başlıyor?

Ethereum Yükseliyor! Ralli Mi Başlıyor?

Ethereum yükseliyor, Londra hard forkunun söylentileri, Ethereum’un fiyatına yansıyacağı önceden beri konuşuluyordu. Ethereum, 3 bin dolar seviyesini kırdı ve 24 saatten daha kısa bir sürede %13’lük bir artış yaşayarak, bu yazının yazıldığı sırada 3,1 bin dolardan işlem görmeye devam ediyor ve ethereum yükseliyor haberlerini doğruluyor.

ethereum yükseliyor
ethereum yükseliyor

Sonunda Yükselişe Geçen Düşüş Metrikleri

ETH’nin fiyatı 3540 dolar direncini hedeflerken, daha önce düşüş görünümü veren metrikler de daha az göz korkutucu görünüyordu.

Bir Santiment raporuna göre; iyi sosyal duygulara ve sosyal baskınlığa rağmen Ethereum’un yükseliş göstermediğini ve bunun bir nedeninin günlük aktif adreslerinin ‘artan fiyata rağmen tehlikeli bir şekilde azaldığını ‘ vurgulamıştı. Ancak, bu yazının yazıldığı sırada, günlük aktif adresler bir önceki güne göre yaklaşık %10’luk bir artış kaydetti.

Kaynak: Sanbase

 

ETH’nin RSI göstergesi, çoğu kişinin trendin tersine dönmesinin erken bir işareti olarak gördüğü aşırı alım bölgesine ulaşmış olsa da, ETH’nin, yazının yazıldığı sırada oldukça yükseliş gösteren yörüngesini göz önünde bulundurarak bir sonraki direnci test etmesi daha olası görünüyor. Ayrıca, Ethereum fiyatının yükseliş trendinde olması sebebiyle bütün hareketli ortalamalarının üzerinde seyretmesi, bu rallinin güçlü göründüğünün bir başka işareti olarak tanımlanabilir.

Ek olarak, dikkate değer durumlar da yaşandı, fiyatlar yükselmeye devam ettikçe büyük döviz çıkışları yaşanmaya devam etti. Yüksek RSI ve satın alma baskısı ışığında, borsalardan çıkışlarda bir artış olması, traderların kripto paralarını kendi cüzdanlarında depolamak aktardığı, HODL pozisyonlarının artması anlamına gelebilir.

 

Ethereum ve Bitcoin 

Ethereum’un vadeli işlem piyasası gayet iyi görünüyordu ve sonunda Ethereum’un spot piyasasında da makul bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Ancak, her zaman ortaya çıkan milyon dolarlık soru akıllara geldi; ‘Ethereum, Bitcoin’e karşı nasıl bu yükselişi gerçekleştirdi?’

Ethereum’un fiyatı, Bitcoin fiyatının bir yüzdesi olarak Temmuz sonundan bu yana keskin bir artış görse de, Ethereum’un Bitcoin’i yakalamakta zorlandığı bazı dönemlere de şahit olduk.

Kaynak: Skew

 

Ethereum’un fiyatı olduğu gibi yükselse bile, çoğu kişi hala BTC’den daha fazlasını bekliyordu. Bu, ETH-BTC tarafından kaydedilen ılımlı artışlarda, piyasanın BTC’nin daha yükseğe çıkmasını beklediğini gösteren volatilite yayılımını akıllara getirdi.

Aslında bu durumda, kesin olarak söylenebilecek tek şey; Ethereum’un boğa rallisinin başladığı ve Ethereum için dönüşlerin olduğudur.

Diğer ethereum haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir